Лотерея – одна з найдавніших азартних розваг. Багато людей із задоволенням купують квитки української національної лотереї або інших операторів, щоб отримати шанс виграти приз або навіть зірвати джекпот. Більшість сучасних азартних сервісів працюють в інтернеті. Тобто, щоб поборотися за гроші або інші презенти, досить взяти участь в онлайн лотереї.

З одного боку, покупка квитка рідко буває обтяжливою навіть для тих, хто не звик багато витрачати на розваги. З іншого боку, вона дає реальний шанс стати щасливим володарем великої суми грошей, техніки та інших корисних речей. Тим більше, що приєднатись до учасників розіграшу дуже просто – достатньо придбати купон і заповнити його або стерти напилення.

Історія лотереї в Україні

Азартні розваги існують практично стільки ж, скільки й саме людство. На території України перші документальні свідчення лотерейних розіграшів датуються XVIII століттям, а саме періодом російсько-турецьких воєн 1735–1739 рр. і 1768–1774 рр.

У країну потрапило багато контрабандних товарів, які спритні торговці збували за допомогою лотерей. Вони ходили по домівках і пропонували за умовно невелику плату витягнути з ящика що-небудь навмання. Якщо пощастить, учасники таких розіграшів отримували корисну річ за мінімальною ціною, в іншому випадку на них чекав втішний приз у вигляді дрібнички, вартість якої була у 2-3 рази нижче, ніж ціна спроби.

Грати в Кено онлайн

Лотереї легально існували в СРСР (були монополістами) і продовжили діяти, коли Україна стала незалежною. «Першопрохідцем» українського лотерейного бізнесу є «КЕНО» від оператора УНЛ. Слідом за ним у двохтисячних з’явилися «Супер Лото» й «Лото Забава», яке довгий час транслювало розіграші по телевізору. Лотереї популяризувалися завдяки тому, що участь у них була простою та доступною для людей з різним рівнем доходу, а шанс зірвати приз піднімав настрій і давав можливість насолодитися передчуттям потенційної перемоги. 

Легалізація гемблінга і беттінга не зменшила число шанувальників «Супер Лото», «Лото Трійка» та інших подібних. Швидше навпаки: тепер любителі азартних ігор могли хапати фортуну не тільки, роблячи ставки або крутячи барабани слотів, а й купуючи лотерейні квитки.

Види лотерей

Лотереї в Україні регулюються державним оператором КРАІЛ і умовно поділяються на кілька класів, виходячи з правил і особливостей їх роботи.

Згідно зі ст. 18 Закону «Про лотереї в Україні», існують такі види лотерей:

  • За типом організатора – державні та приватні.
  • За способом розподілу призового фонду – розрядні, числові, бінго, тото, миттєві.
  • За методикою проведення – тиражні та безтиражні, тобто, миттєві.

Всі грошові розіграші можуть проводитись із залученням телекомунікаційного обладнання, засобів преси або через інтернет, тобто, в режимі онлайн. Останній варіант найбільш популярний, оскільки дозволяє кожному бажаючому взяти участь в лотереї та, якщо пощастить, отримати щедру грошову винагороду або інші цінні призи, наприклад, автомобілі, побутову техніку, гаджети, туристичні путівки й інше подібне.

Миттєві розіграші іноді ще називають скретч-лотереями. Це не зовсім вірно. Обидві азартні розваги дозволяють користувачам майже моментально дізнаватись, чи стали вони переможцями та, якщо так, то що отримають. Різниця полягає в тому, що скретч-розіграші вимагають стирання покриття з квитка (фізично чи віртуально), а миттєві лотереї засновані на іграх, результатом яких стає випадання квитка (виграшного або порожнього).

В окрему категорію можна віднести спортивні розіграші, вікторини та конкурси. Вони діють за тими ж правилами, що й інші лотереї, але не завжди проводяться операторами. Такі кампанії можуть бути частиною маркетингових стратегій різних організацій і сприяти підвищенню впізнаваності бренду або розширенню клієнтської бази. 

Призовий фонд всіх приватних і державних лотерей обов’язково становить від 50% до 60% від суми доходів, отриманих при продажу квитків.

Це вимога українського законодавства у сфері азартних розваг, якої всі оператори зобов’язані неухильно дотримуватися.

Правила та умови участі в українських лотереях

Більшість сучасних розіграшів відбуваються на просторах інтернету. Щоб зіграти в лотерею в режимі онлайн, досить:

  1. Зареєструватися на відповідному азартному ресурсі.
  2. Купити лотерейний квиток в Україні. Чим більше купонів придбає користувач, тим вище його шанси на успіх.
  3. Відзначити числа, які, на думку гравця, стануть виграшними.
  4. Дочекатися проведення розіграшу і порівняти його результати з комбінацією, створеною при заповненні квитка.

Для отримання джекпоту потрібно, щоб всі числа у квитку гравця повністю збіглися з тими, які будуть опубліковані під час розіграшу. Частковий збіг дозволяє отримувати менші грошові заохочення, розмір яких, як правило, обчислюється у відсотках від загального призового фонду і детально описується в правилах.

Тото-лотереї, як і спортивні розіграші, передбачають вгадування гравцями результатів спортивних розіграшів, матчів або змагань. 

Учасникам миттєвих лотерей нічого вгадувати не потрібно. Досить зробити ставку (від 1 грн), запустити гру й дочекатися випадіння купона. Якщо він виявиться виграшним, гроші тут же можна буде перевести на карту.

Як виграти в лотерею

Всі легальні лотереї в Україні дають шанс зірвати джекпот або виграти інші цінні призи. Основна перевага даного виду азартних розваг полягає в тому, що учасники розіграшу можуть купувати будь-яку кількість купонів. Кожен черговий куплений квиток – це ще один шанс на успіх.

Не існує способів, що на 100% гарантують перемогу в лотереї. Тим не менш, любителі азартних ігор можуть помітно підвищити ймовірність стати переможцями, якщо будуть:

  • Брати участь тільки в державних лотереях або в розіграшах, які проводять ліцензовані оператори.
  • Купувати кілька квитків.
  • При складанні комбінацій не вибирати виключно парні або непарні числа, а також цифри, що йдуть поспіль.

Правилами деяких лотерей (особливо, спортивних) передбачається так звана «розгорнута ставка», при якій гравець, заповнюючи квиток, може відзначити не базову, а більшу кількість цифр. Це підвищує ймовірність успіху та дає більше шансів на перемогу. Правда, за те, щоб скористатись цією опцією, потрібно додатково доплатити.

Статистика виграшів у лотерею

Всі приватні та державні лотереї України публікують результати розіграшів на своїх сайтах. Крім того, числові лотереї відкрито діляться статистичними даними щодо частоти випадання кульок різного номіналу.

Статистика випадання лотерейних чисел

Адміністратор нашого порталу відвідав сайт Національної лотереї України та особисто впевнився, що №5 випадав 209 разів, №12 –183, №33 – 206 разів, №42 зустрівся в комбінаціях 209 разів, №50 – 198 разів і так далі. Дана інформація дозволяє учасникам розіграшу аналізувати «успішність» різних чисел і на підставі цього складати максимально вигідні комбінації при заповненні квитків.

Аналогічні відомості можна побачити на сайті лотереї «М.С.Л.» та інших операторів. Іноді вони мають вигляд графіків, але найчастіше представлені у вигляді таблиць або стовпців із даними.

Судячи з усього, максимальний шанс на успіх дають скретч-лотереї, правда, їх джекпоти рідко бувають настільки ж щедрими, як у «Лото Забава» або в «Лото Трійка».

Легальність та управління

Діяльність у сфері організації та проведення лотерейних розіграшів підлягає обов’язковому ліцензуванню. Відповідну ліцензію видає Міністерства фінансів України.

Відповідно до ст. 10 Закону «Про лотереї в Україні», оператори передають Національному організатору державних лотерей частину грошей, яка підраховується наступним чином: F = O – S – P – V – Y, де:

  • F – сума платежу.
  • О – сума ставок.
  • S – призовий фонд або його грошовий еквівалент, якщо розігруються не фінанси.
  • P – сума податків.
  • V – фактичні витрати на організацію розіграшу.
  • Y – комісія оператора.

Кошти, що сплачують оператори (F) витрачаються на фінансування державних і громадських проєктів, які сприяють розвитку соціальної та гуманітарної сфери.

Всі виграші в лотерею, як і джекпоти казино або прибуток зі ставок на беттінгових ресурсах, обкладаються наступними податками: 18% податок на прибуток і 1.5% військовий внесок. Дані платежі перераховуються до національного бюджету України.

Популярні лотереї в Україні

Сьогодні в Україні діє безліч різних лотерей. Нижче представлені популярні ігри від легальних операторів.

«Супер Лото»

Виграти джекпот «Супер Лото»

На момент підготовки матеріалу, джекпот державної грошової числової тиражної лотереї «Супер Лото» був понад 19 070 000 гривень. Його можна отримати, якщо вгадати 6 чисел, що випали, з 52 можливих. Якщо правильно передбачити від 2 до 5 чисел також можна розраховувати на грошові призи. Трансляції розіграшу здійснюються на Youtube каналі ПІІ «УНЛ» щосереди та щосуботи близько 22:30.

«Золота Підкова»

Грати в лото онлайн «Золота Підкова»

«Золота Підкова» – нова скретч-лотерея з максимальним виграшем 100 000 грн за ціни квитка 5 грн. За запевненнями оператора (ПІІ «Українська національна лотерея») шанс виграшу становить 2.99. Для перемоги необхідно стерти захисне покриття, під яким може бути виграшні символи – «Підкова» або «Трофей».

«Шанс Авто»

Виграти в лотерейні квитки «Шанс Авто»

«Шанс Авто» – державна грошова миттєва лотерея від оператора ПрАТ «Патріот». Кількість виграшних білетів становить 147 402, а загальний призовий фонд перевищує позначку в 12 000 000 грн. Щоб дізнатися суму виграшу необхідно після купівлі квитка відірвати нижню частину, яка має характерну позначку. Мінімальний виграш дорівнює 24.85 грн, а максимальний – 895 000 грн.

«Лото Забава»

Грати і вигравати в «Лото Забава»

Не меншою популярністю користується грошова лотерея «Лото Забава» від ТОВ «М.С.Л.» із джекпотом в 1 000 000 гривень. Прямі трансляції розіграшу здійснюються щонеділі на телеканалі АпострофTV, а також на YouTube-каналі та в групі Facebook компанії о 9:00. Кожен бажаючий може не тільки випробувати удачу, зігравши на сайті, але й подарувати лотерейний квиток другу, родичу або колезі.

«Товстий гаманець»

Грати в державну миттєву лотерею

Державна грошова миттєва лотерея «Товстий гаманець» дає змогу виграти до 500 000 грн. На квитках є виграшні номери та номери учасника. Під кожним номером учасника розташований розмір потенційного виграшу. Якщо цей номер співпаде з виграшним номером, гравець переміг. Номінал лотерейних квитків може бути 5, 10, 20 і 50 грн. Оператором виступає ТОВ «М.С.Л.».

Майбутнє лотерей в Україні

Не так давно лотереї були єдиним легальним, а тому офіційно доступним способом азартного проведення часу. Проте, з легалізацією гемблінгу та беттінгу вони не тільки не відійшли на другий план, але й стали розвиватися більш активно.

Відносно недавно в Україні був зареєстрований законопроєкт № 10101, авторами якого є Железняк і Гетьманцев. Вони пропонують проведення конкурсу з видачі державним лотереям ліцензії на казино і ставки. Отримання такого дозволу, ймовірно, коштуватиме трохи менше ніж 20 000 000 грн. Це в десятки разів менше, ніж платять сучасні власники казино і букмекерських компаній. Можливо, вони об’єднаються з лотереями, і, як результат, азартні ресурси зможуть пропонувати ще більше варіацій захопливого проведення часу.

Висновок

Лотереї – відмінний спосіб випробувати удачу і, якщо пощастить, зірвати джекпот. Лотерейні купони час від часу купують навіть ті, хто не відносить себе до щирих любителів азартних розваг.

На відміну від казино, лотереї дають всім власникам квитків рівні шанси на виграш, тут немає заохочення за додаткові дії або активність. Зате, чим більше купонів має той чи інший користувач, тим вище його шанси на успіх. Адже щоб стати переможцем, потрібно лише одне – регулярно брати участь у лотереї.

Олена Билиця( Головна авторка та редакторка проєкта )

Автор та редактор з багаторічним досвідом роботи у гемблінг індустрії. Місія Олени це передавати гравцям власний досвід гри в онлайн казино та ділитись експертизою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *