Слово «тоталізатор» може вводити в оману навіть людей, знайомих зі світом ставок на спорт. Хтось розуміє під цим усе, що пов’язано з беттінгом, для декого це офлайнове місце, де можна укласти парі на кінські скачки, певна частина клієнтів БК так називає особливий тип угоди з букмекером.

Сьогодні, спортивний тоталізатор (Toto) – це різновид ставок на різноманітні події, де організатор самостійно обирає матчі та конкретні результати.

У статті нижче ми детально розберемо, що ж таке тоталізатор, поговоримо про історію, розповімо про спортивні ТОТО. Також порівняємо букмекерську контору і тоталізатор.

Історія тоталізаторів

Термін «тоталізатор» використовувався ще в Стародавньому Римі, коли глядачі робили прогнозування на переможців боїв. У XVIII-XIX століттях так у Франції почали називати ставки на кінські перегони, а також саму касу іподрому.

Ставки на тоталізаторі

А починаючи з 1917 року з’явився ще й автоматичний тоталізатор – прилад, який виконував розрахунки шансів на перемогу певних коней, ґрунтуючись на тому, скільки було зроблено ставок на їхній успіх. Спочатку цей апарат призначався для підрахунку голосів на виборах, але уряд не був зацікавлений у «диво-машині», яка могла б запобігти фальсифікації голосів. Тому пристрій було продано, а його власник продовжив розвиток у цій сфері далі, аж до 1970 року, коли рахунками вже почали займатися комп’ютери.

Паралельно мода на ставки перебралася через Ла-Манш, а потім і в США. Причому, крім ставок на переможця перегонів з’явилися нові види спорту. Особливим попитом користувалися боксерські поєдинки, де гравці робили ставки на переможців матчу, а потім розподіляли ці гроші між собою.

Відмінність таких внесків полягала в тому, що прогнозувати можна було будь-що: перемогу, нічию чи раунд, який міг бути завершальним. Прогнози в тоталізаторі на бокс були та залишаються найбільш точними. На відміну від командних видів спорту, тут легше проаналізувати поточну форму спортсменів, зрозуміти ступінь мотивації.

Як працює тоталізатор: правила та умови

Принцип роботи тоталізатора: гравці роблять ставки на конкретну подію або матч, формуючи загальний банк. Після чого ця сума ділиться між учасниками, де основний розмір виплати забирають гравці, що вгадали необхідну кількість результатів. Організатор теж забирає комісію, яка зазвичай складає від 5% до 20%. Також є можливість виграти джекпот, якщо учаснику пощастило вгадати всі варіанти.

Тоталізатор – це більше лотерея, ніж ставки на спорт. Щоправда, і виграші тут можна порівняти з джекпотами найбільших державних лотерей.

Аби зробити ставку в тоталізаторі, гравцеві необхідно дотримуватися наступних простих дій:

 1. Знайти букмекерську контору, яка пропонує цю опцію та зареєструватися.
 2. Визначитись з подіями, на які користувач хоче поставити.
 3. Вказати суму купона та підтвердити свій вибір.

Наприклад, правила футбольного тоталізатора наступні:

 • Парі тільки на ті події, що визначені організатором.
 • Оформлення парі, де в умовах зазначена сума мінімального купона.
 • Можна робити кілька ставок на одну й ту саму подію в рамках одного купона. Наприклад, на перемогу домашньої команди, а також нічию для підстрахування.

Для отримання виграшу треба вгадати встановлений букмекером мінімум (наприклад, 9 з 15 матчів), після чого кошти одразу зараховуються на баланс гравця. Гроші можна вивести або використати для інших ставок. Окрім футбольних тоталізаторів, БК пропонують парі на інші види спорту, серед яких кіберспорт, баскетбол, теніс, хокей та інші.

Відмінність тоталізатора від ставок на спорт

У таблиці представлено ключові фактори, які дають змогу зрозуміти відмінності між класичним укладенням угоди з букмекером і формуванням купона Toto.

Відмінності

Букмекер

Тоталізатор

Спосіб розподілу грошових коштів

Є стороною парі, укладає угоду з гравцем на результат спортивної / кіберспортивної події. Виграш виплачується за допомогою власних коштів.

Є організатором, угоди не укладає. Виграш виплачується за допомогою сформованих гравцями внесків.

Формування та розмір прибутку

Шляхом закладеної маржі в кожному результаті спортивної події. Як правило, маржинальність на топові спортивні події перебуває в діапазоні 2-4%.

Шляхом отримання комісійної винагороди до 20% від зібраного призового фонду.

Залежність виграшу гравця

Від величини коефіцієнта і суми парі.

Від розміру призового пулу, розміру ставки та їхньої кількості.

Джекпот

Не передбачений.

Тільки якщо вгадати всі результати.

Варіативність результатів

Безліч маркетів починаючи від загального тоталу або фори та закінчуючи індивідуальними показниками конкретного спортсмена.

Тільки те, що зазначено в купоні. Найчастіше, це переможець матчу.

Ставки по ходу матчу

Можливі.

Неможливі.

Обмеження за розміром парі

Є ліміти за мінімальною та максимальною ставкою.

За мінімальним розміром.

Можливість підстрахувати ставку

 

Іншою ставкою або новим парі в режимі live.

 

Додатковим купоном.

Бонуси

Новим гравцям, з нагоди певних подій.

 

Не передбачені.

На мій погляд, це основні відмінності між тоталізатором та ставками на спорт, які впливають на популярність подібного формату укладення парі.

Види тоталізаторів

За типом Toto найбільший попит мають спортивні, де приймаються парі на популярні види спорту, такі як кіберспорт, футбол, теніс, баскетбол, хокей та інші. Гравцю як мінімум 6-9 разів з 12-15 подій треба вгадати результат, щоб отримати винагороду. В різних конторах ці показники та загальні правила можуть відрізнятися.

1Х2

Серед спортивних тоталізаторів найпопулярнішим вважається футбольний 1Х2:

 • «1» – перемога першої команди.
 • «Х» – нічия.
 • «2» – перемога другої команди.

Учасники роблять внесок на один із трьох результатів, а виплата відбувається до відповідного результату та кількості переможців. Чим більше подій вгадають гравці – тим крупнішим буде їхній виграш. Щоправда, зробити це не завжди просто навіть за наявності в купоні явних фаворитів.

Ставки на футбол у тоталізаторі

Заради власного інтересу і більш детального занурення в тему Антон Савченко – адміністратор нашого порталу – вирішив спрогнозувати результат №2304 тиражу Betwinner (букмекер не отримав ліцензію КРАІЛ і не може працювати в Україні легально) на матчі Ліги Європи, а також Ліги Конференцій. Як експеримент було вирішено зробити ставку на фаворитів, що, як виявилося, було помилкою. З 12 матчів у 5 зустрічах перемога була за аутсайдерами.

Зробити ставку на тоталізаторі онлайн

Причому, не обійшлося і без сенсацій. «Ліверпуль» на виїзді програв «Тулузі». А якщо врахувати, що:

 • в останніх 3 очних протистояннях перемога була за «Мерсисайдцями»;
 • у попередніх 5 іграх Liverpool забивав 2.6 м’ячі, а також пропускав 0.6 м’яча;

то оцінена букмекером перемога «Тулузи» з коефіцієнтом 7.0 (ймовірність такого результату близько 14%) виглядала неправдоподібно.

Точний рахунок

Схема «точний рахунок» дозволяє учасникам укласти парі на конкретний рахунок у спортивному матчі та є менш популярною. Наприклад, можуть бути такі результати події: «1:0», «2:1», «0:0» тощо. Цей вид тоталізатора вимагає більш точного прогнозування та, внаслідок, має більші коефіцієнти, порівняно с минулою схемою. Для отримання великого виграшу гравцеві необхідно точно вгадати результати 3-4 подій з 8-10, що зробити достатньо важко. Але ця кількість залежить від конкретного виду спорту.

Також існують політичні тоталізатори, де можна зробити внески на політичні та соціально значущі події (результати виборів та референдумів, можливі кандидати на різні пости, прогнози валют та інші).

Як виграти у тоталізаторі

Пропоную звернути увагу на деякі рекомендації, які можуть підвищити шанси на успіх в Toto:

 • Якщо більшу частину матчів важко спрогнозувати – краще пропустити розіграш.
 • Розміщений купон тоталізатора на гроші можна підстрахувати, зробивши нові ставки з іншими або більш імовірними результатами.
 • Нічийні результати на футбол бувають практично в кожному тиражі. Це варто враховувати.
 • Кожну гру слід ретельно аналізувати.
 • Слід аналізувати декілька букмекерських контор та вибирати ті, де найкращі умови для гравця.

Все приходить з досвідом, тому на початкових етапах новачкам може не щастити. Логічно зробити кілька попередніх прогнозів на тираж тоталізатора, не ставлячи реальні гроші. Поглиблене дослідження допоможе робити прогнозування більш свідомим.

Як розподіляються виграші

Виграш розподіляється між учасниками, що зробили успішні прогнози на певні результати. Кінцева сума залежить від розміру купона та кількості успішних гравців. Чим їх менше – тим більший розмір винагороди.

Наприклад, загальна сума внесків Toto «Точний рахунок» складає 1 000 000 грн, де 5% (50 000 грн) забирає Betwinner.

Частину призового фонду, що залишилася, розподіляють таким чином:

 • 35% (350 000 грн) діляться між купонами, де зіграли мінімум 2 події.
 • Ще +20% (550 000 грн) розподіляється між гравцями, які вірно передбачили 3 результати.
 • Додаткові 12.5% (675 000 грн) отримують купони, де вгадано не менше 4 подій.
 • +10% (775 000 грн) від призового пулу розподіляються між гемблерами, які правильно вказали точний рахунок 5 футбольних поєдинків.
 • Ще 7.5% (850 000 грн) призначені для купонів із 6 вірними результатами.
 • Додаткові 5% (900 000 грн) будуть розподілені серед гравців, які передбачили точний рахунок 7 матчів.
 • +5% (950 000 грн) виплачуються за купонами, в яких вірно відображені результати 8 подій.

Ставки, які вгадали точний рахунок у всіх 8 матчах, ділять між собою 95% джекпоту. 5% призового фонду розподіляється між ставками, у яких вгадано мінімум 7 результатів.

Популярність тоталізаторів в Україні

Беттінг – є популярною розвагою в Україні, але більше попиту припадає саме на класичні внески в букмекерських конторах, ніж на тоталізаторах. Це обумовлено тим, асортимент ставок в БК більший та різноманітніший, а також контори пропонують вигідні бонуси та акції своїм гравцям.

На момент підготовки матеріалу легального онлайн тоталізатора в Україні не було. Букмекерські контори VВет, Favbet не надавали можливості зібрати в один купон низку футбольних або хокейних матчів і зірвати джекпот.

Однак, на мою думку і думку команди Про Інтернет, такий формат парі цілком може з’явиться і скласти гідну альтернативу ставкам на кшталт «Експрес» і «Система». Один із наших редакторів навіть припустив, що тоталізатор з’явиться на сайті букмекера GGBet, який уже отримав ліцензію КРАІЛ, але поки що не почав повноцінно працювати на українському ринку азартних розваг.

Висновок

Ставки на спортивному тоталізаторі – це ще один формат розміщення ставок на різні дисципліни. На відміну від парі типу «Система», букмекер виступає організатором, а не стороною угоди. Також відрізняється механізм розподілу виграшу: що більше результатів було передбачено, то суттєвіший відсоток від призового пулу. У ставках виграш залежить від підсумкового коефіцієнта і суми парі.

Незважаючи на те, що правильно вказати 9 або 12 результатів спортивних і кіберспортивних складно, багатьом бетторам це вдається. Це дає змогу навіть за мінімальних ставок кратно збільшувати банкрол завдяки великому призовому фонду тоталізатора.

Питання до експерта
Куди йдуть гроші, якщо ніхто не вгадав прогноз?
✅ Програні ставки формують джекпот, який буде розіграно серед купонів з усіма або майже всіма вірно передбаченими результатами.
В яких БК є тоталізатор?
✅ Тоталізатор є в наступних міжнародних онлайн-ресурсах: Betwinner, Mostbet, 1Win, Melbet та інших. Але в ліцензованих операторів України тоталізатора немає.
Олена Билиця( Головна авторка та редакторка проєкта )

Автор та редактор з багаторічним досвідом роботи у гемблінг індустрії. Місія Олени це передавати гравцям власний досвід гри в онлайн казино та ділитись експертизою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Популярні казино
Slotor777: Щотижневий бездепозитний бонус 10 000₴
777 ua казино: 377 FS без депозиту
Фавбет казино: +100% до депозиту
Pin Up +200 000 ₴ до депозиту + 250 фріспінів
Cosmolot 10 бездепозитних фріспінів за підтвердження телефону